آخرین اخبار : 

سیستم های اطلاعاتی سوانح DIS

این تحقیق در قالب ورد می باشد و شامل ۲۸  صفحه می باشد ، این تحقیق جامع و کامل می باشد و آماده ارائه به استاد می باشد

تحقیق سیستم های اطلاعاتی در سوانح DIS

سیستم های اطلاعاتی DIS

مقاله سیستم های اطلاعاتی در سوانح DIS

 

 

قیمت ۴۰۰۰ هزار تومان

 

شما پس از پرداخت آنلاین می توانید لینک دانلود را اتوماتیک دریافت نمایید

 

چکیده
یکی از ویژگیهای مهم جهان امروز بروز ناپایداریها و تغییرات شدید و گسترده در نظامهای سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و اداری می باشد. در عصر انفجار اطلاعات، با افزایش روز افزون نیازها، انتظارات، اطلاعات و تحولات مختلف زیست – محیطی و تکنولوژیکی، به یکباره جوامع بشری دچار نوعی تزلزل، سردرگمی، التهاب و پیچیدگی خاصی شدند که پیامد آن بروز رویدادها و بحرانهای مخاطره انگیز در این جوامع است. در دنیای کنونی روند سیاسی، اقتصادی و اجتماعی دائماً در معرض التهابات و تهدیدهای بسیار خطرناکی می باشد که جز با مدیریتی مدبرانه و مبتنی بر دانش و حکمت امکان خروج از بن بست های حاصل از این بحرانها وجود ندارد. در این مقاله، ضمن معرفی “مدیریت بحران”، نقش “سیستمهای اطلاعاتی” به خصوص جی آی اس را در فرایند اجرا و تحقق این مدیریت نوین معرفی می کنیم. سیستمهای اطلاعاتی که در واقع حیاتی ترین منبع تامین کننده اطلاعات، تحلیلها و راه حلهای استراتژیک در هنگام مقابله با بحرانها می باشند، نقش بسیار سرنوشت سازی در پیش بینی، پیشگیری و مهار ریسکها و بحرانها دارند که در این نوشتار به آنها خواهیم پرداخت. در این تحقیق ضمن استفاده از مطالعات کتابخانه ای و تطبیقی، از تجربیات زلزله معروف بم نیز بهره مند شده و با مصاحبه با متخصصینی[۲] که به نحوی از انحاء در این شهر زلزله زده حضور داشته و در امور مشارکت داشته اند، فرضیات خود را بررسی نموده ایم.
مقدمه
هنگامی که دریا آرام است و توفان شروع نشده است، سکاندار کشتی دغدغه خاصی نداشته و با آرامش کامل به هدایت کشتی می پردازد. اما به مجرد اینکه دریا متلاطم می شود امواج توفنده آنچنان عرصه را بر ناجی تنگ می کند که حتی فرصت فکر کردن را نیز از او سلب می کند. در هنگام توفان سکاندار مسئولیت مضاعفی دارد: از یک سو باید بر امواج غلبه کرده و کشتی مهار گسیخته را از غرق شدن نجات دهد، و از سوی دیگر بایستی کشتی را در جهت مقصد خود هدایت نموده و به ساحل برساند.
با شروع عصر فراصنعتی، و یا به عبارتی عصر انقلاب اطلاعات و ارتباطات، تعداد زیادی از سازمانها و شرکتهای مختلف اجتماعی، سیاسی و اقتصادی به یکباره دچار همان سرنوشتی شدند که یک کشتی به هنگام توفان دچار آن می شود. عصر جدید به دوران آرامش سازمانی پایان داده و با شوکها و تهدیدهای غافلگیرانه ای که به ارمغان آورد آنها را از دوران کلاسیک و سنتی خارج نموده و وارد دوران پرمخاطره ای نمود که به آن اصطلاحاًُ دوران استراتژیک می گویند.
بسیاری از سازمانهائی که توانستند به موقع با این موج جدید[۱] به مقابله پرداخته و آن را مهار کنند نه تنها موفق شدند بسیاری از ریسکها و بحرانهای اجتماعی را کاهش دهند بلکه به این وسیله فرصتی بدست آوردند تا خود را به ساحل نجات نیز/ برسانند.
در واقع، همانطوری که تافلر (تافلر، ۱۳۷۴، ص ۱۰) مطرح کرده است، »یکی از چالشهای مهم عصر اطلاعات و ارتباطات، آهنگ پرشتاب “تغییر” است که همانند یک ارتباطات به کار برده است. موج اول به تعبیر تافلر “انقلاب کشاورزی” و موج دوم “انقلاب صنعتی” می باشد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.