آخرین اخبار : 

فرهنگ سازی در جلوگیری از آلودگی آب و شناخت منابع خاک

این پروژه در قالب ورد می باشد  و ۱۵ صفحه می باشد و اماده ارایه به استاد می باشد

قیمت ۵ هزار تومان است پس از پرداخت بلافاصله لینک دانلود برای شما نمایان می شود و می توانید پروژه را دانلود نمایید

 

 قیمت ۵ هزار تومان

				
				

				
				

بعد از خرید بلافاصله به صورت خودکار لینک دانلود نمایش داده می شود و همچنین یک نسخه از این تحقیق به ایمیل شما ارسال می شود

 

تحقیق فرهنگ سازی در جلوگیری از آلودگی آب و  شناخت منابع خاک

مقاله فرهنگ سازی در جلوگیری از آلودگی آب و  شناخت منابع خاک

نگرش افراد نسبت به فرهنگ سازی در جلوگیری از آلودگی آب و  شناخت منابع خاک

 

بررسی نگرش افراد نسبت به تاثیر فرهنگ سازی در جلوگیری از آلودگی آب و  شناخت منابع خاک

با پیشرفت تمدن بشری، توسعه فن آوری، کاربرد سموم و کودهای شیمیایی گوناگون، بهره برداری روز افزون از منابع طبیعی پایه در بخش کشاورزی و نیز به کارگیری فزاینده انرژی های فسیلی، دنیا در حال حاضر با مشکلات متعددی از جمله آلودگی های آب و خاک و تهدید سلامت شهروندان روبرو شده است. لذا هدف از انجام این تحقیق بررسی میزان آگاهی عمومی مردم شهر مشهد نسبت به منابع آلوده کننده آب و خاک و سنجش نحوه برخورد متفاوتی است که با این معضل زیست محیطی داشته اند. این پژوهش با استفاده از روش پیمایش و تکنیک پرسشنامه بر روی۱۵۰ نفر از ساکنین مناطق بولوار خیام و طبرسی مشهد و همچنین ۷۰ نفر از کشاورزان حومه مشهد (جاغرق ، فردوس و طرقبه…) که به ترتیب برای بررسی میزان آگاهی عمومی آن ها از آلودگی آب و خاک در نظر گرفته شده بودند، صورت گرفته است. نتایج این مطالعه نشان داد که اکثر کشاورزان آگاهی چندانی در مورد آلودگی خاک ندارند، درحالی که ساکنین مناطق خیام و طبرسی اطلاعات قابل توجهی از وضعیت آب مصرفی خود دارا می باشند. علاوه بر این اکثر افراد جامعه مورد مطالعه معتقدند که آموزش و فرهنگسازی می تواند راهکار موثری در حفاظت از آب و بهبود کیفیت آن باشد و آن را اقدام موثرتری نسبت به جریمه نقدی و سایر روش ها عنوان نموده اند. همچنین مشخص شد که آموزش و ارتباط با منابع اطلاعاتی و ارتباطی نقش موثر و تأثیرگذاری در نگرش کشاورزان نسبت به نوآوری های کشاورزی از جمله کشاورزی ارگانیک  دارند. این امر اهمیت و نقش آموزش و نظام ترویج و آموزش کشاورزی را به عنوان متولی آموزش در عرصه کشاورزی نشان می دهد.

 

مقدمه

مشکلات زیست محیطی متعددی در نتیجه توسعه شهرنشینی ایجاد شده به طوری که رشد روزافزون جمعیت، نیاز به تولیدات کشاورزی و مواد غذایی را افزایش داده و زمینه گسترش فعالیت های کشاورزی را فراهم آورده است. این افزایش تولید دارای عوارض زیست محیطی فراوانی از جمله مصرف بیشتر آفت کش ها و کودهای شیمیایی بوده که در نتیجه باعث شستشو و جابجایی آنها به لایه های مختلف خاک و آب های زیرزمینی شده و آلودگی آن ها را به دنبال دارد(سید حسین خزائی ۱۳۸۹). آلودگی های محیط زیست از جمله آلودگی آب و خاک منجر به تغییر در ویژگی­های اجزای متشکل محیط شده به طوری که استفاده پیشین از آنها را ناممکن کرده و به طور مستقیم یا غیر مستقیم منافع و حیات موجودات زنده را به مخاطره می اندازد (کلهری و همکاران ۱۳۸۳).

منابع سطحی و زیرزمینی مختلفی به عنوان عوامل آلوده کننده آب و خاک به شمار می آیند که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.