آخرین اخبار : 

مقایسه کشور ایران و ژاپن

تحقیق نرم افزار اتوماسیون اداری در قالب ورد  در قالب ۳۳ صفحه و اماده ارایه به استاد می باشد .

 

علت عقب ماندگی ایران

تحقیق مقایسه کشور ایران و ژاپن

مقایسه دو کشور آسیایی

 

قیمت ۵ هزار تومان

پس از پرداخت بلافاصله لینک دانلود قابل مشاهده می شود و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما هم ارسال می شود

 

مقدمه : هدف از نگارش این مقاله مقایسه ی دو کشور آسیایی یعنی ایران و ژاپن می باشد. دو کشوری که در قرن گذشته مشتاق آگاهی از راز و رمز موفقیت غرب بوده اند. دو کشوری که اکنون یکی از آنها چنان توسعه یافته است که امروزه پژوهشگران زیادی به دنبال  کشف رموز موفقیت سریع آنها در توسعه ی اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی هستند.

بیشترین تأکید ما در این بررسی ریشه های پیشر فت ژاپن در مقایسه با ایران است ،این که چگونه کشور ژاپن درکمترین زمان توانست پله های ترقی را طی کند و در عصر حاضر تبدیل به یک کشور صنعتی شود و اینکه چرا ایران که روزی مهد تمدن بوده ،اکنون تبدیل یک کشور در حال توسعه شده که دارای چالش های زیادی در زمینه‌های مختلف فرهنگی ،اجتماعی ،اقتصادی و صنعت شده است.

پس در این مقاله ما به دنبال علل هستیم. چه عللی باعث شده تا امروز ایران این باشد و ژاپن آن ،تا امروز ژاپن هفت شهر عشق را بگذرد و ایران در خم پس کوچه ها بماند.

 

«امید که توان به پایان رساندن آن را داشته باشیم.»

 

 

آن کس است اهل بشارت که اشارت داند

نکته ها هست بسی ،محرم اسرار کجاست

(حافظ)

 

دراین تحقیق سعی شده که تا بادیدی انتقادی و مقایسه ای به روند حرکت ایران و ژاپن پرداخته شود، چرا که به عقیده ی اکثر جامعه شناسان برای رسیدن به توسعه باید با مقایسه و انتقاد سازنده قدم به قدم جلو برویم.

امروزه ما گفته های زیادی را در مورد علل و عوامل عقب افتادگی و توسعه نیافتگی ایران می شنویم که هر کدام از این گفته ها با تیر آفتاب نگاه خود یک علت را نشانه گرفته‌اند. قبل از اینکه به اصل مطلب پرداخته شود بهتر است بدانیم عقب ماندگی و توسعه نیافتگی به چه معناست؟

 

عقب ماندگی به طور خلاصه وضع یک جامعه نسبت به جوامع دیگر در زمینه های مختلف فرهنگی ،اجتماعی اقتصادی و بهداشت و … می باشد و توسعه به معنای رشد جوامع از لحاظ سرمایه و علم و صنعت و همچنین دموکراسی سیاسی ،فردیت و جدایی دین از سیاست و مذهبیت و پیشرفت تکنولوژی می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.